19. veebruar 2012

Tuisk annab jõudu

Nii arvavad šamaanid. Nende arvates tekitab tuisus liikumine tahet ja trotsi edasi minna.
Samuti pidavat tuisk tekitama rõõmsa meeleolu.
Mina liikusin täna autoga koos tuisku eriti nautiva autojuhiga maale, vanemate poole ja mitte tavalist maanteed pidi, vaid just nimme mööda täistuisanud külateed. Lumesahka polnud seal igatahes veel käinud, kuid õnneks oli seal olnud rohkem sõitjaid ja tuisuvaalude kujundatud talvine külatee oli läbitav.
Kuigi mina nii väga tuisu austaja pole, tegin siiski kohalejõudes väikese tiiru aias. Ega sellist pilti ju igapäev ei näe...
Siin on kaminaruumi terass, kus suvel palju istumist on.
Muidu ühesugused istmed olid praegu omandanud igaüks täiesti erineva väljanägemise!
Kibe tuul oli aias jooksutanud lund nagu kõrbeliiva.
Ümber astelpaju tüve ja aia ääri mööda oli tuisk teinud huvitavaid keerutusi.
Lumi ulatus üle põlvede ja tuisuvaaludes oli liikuda raske. Loodan, et eemal metsa all on lund ikka vähem ja metsloomade elu kergem.
Ei saanud ma mööda ka jäälilledest kaminaruumi aknaklaasidel
ega kaunitest jäämustritest keldri ukse juures.Ja kui hästi järele mõelda, siis küllap on šamaanidel õigus selles, et tuisk teeb meeleolu rõõmsaks. Kaunist tuisu nautimist teilegi sõbrad!

3 kommentaari:

  1. Toredad leiud talvest ja tuisust...

    VastaKustuta
  2. Pean tunnistama, et ma olen muidu väga soojalembene ... samas meeldivad mulle aegajalt ekstreemsused, siis ma naudin neid hetki ikka täiega. Eks kõik sõltub seltskonnast, tegevusest, riietusest. Kui oled õigesti riides ja satud oma tegevusega hoogu, siis ei loe ilm ega midagi. Nii meeldis mulle aasta tagasi too tormi moodi ilm põõsaspea neemel, samuti oli tänavu talve väga mõnusaid hetki külmas pakases, kui olin päikese loojangus mere ääres, pakane näpistas, aga see ei lugenud ... ;)
    Mulle meeldivad eriti need jäälilled, mulje on , nagu olekski tegemist mingi klaasimustriga ...

    VastaKustuta